Mioveni RPG
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Mioveni RPG

By Adriyan & Motanul
 
AcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Bine ai venit pe Mioveni RPG!
Speram sa te distrezi pe acest server!
Te rugam citeste cu atentie regurile!

 

 Tutorial Instalare Skin-uri

In jos 
AutorMesaj
Motanul




Mesaje : 123
Puncte : 9983
Data de inscriere : 18/03/2011
Localizare : Mioveni

Tutorial Instalare Skin-uri Empty
MesajSubiect: Tutorial Instalare Skin-uri   Tutorial Instalare Skin-uri Icon_minitimeJoi Mar 24, 2011 9:06 pm

Bun , dupa cum scrie si in titlul topicului " Tutorial Skin's " , adica voi explica aici cum puteti instala un skin .

Pasul 1 : Downloadati IMG Tools v2.0 , de aici .
Pasul 2 : Downloadam Skin-ul dorit .
Pasul 3 : Dupa ce am downloadat IMG Tools V2.o dezarhivam folderul .
Pasul 4 : Dupa ce am downloadat Skin-ul dezarhivam folderul .
Pasul 5 : Intram in IMG Tools V2.0
Pasul 6 : Dam pe "File" si apoi pe "Open" , ne ducem in folderul principal GTA SA in Models in care cautam "gta3" , dam odata click stanga pe el (img3) , apoi dam pe Open .
Pasul 7 : Dam "Edit" si apoi pe "Find" in care ne va aparea un chenar unde trebui sa scriem skin-ul actual pe care il inlocuim (cel original de la GTA SA)
Pasul 8 : Dupa ce am gasit skin-ul original pe care vrem sa il inlocuim dam odata click dreapta pe el si dam la "Replace" ( O sa va apara x.txd sau x.dff , x - numele skin-ului )
Pasul 9 : Dupa ce am dat "Replace" ne ducem in calculator unde am descarcat/dezarhivat folderul cu skin-ul pe care vrem sa il bagam , dam odata click stanga pe si si apoi pe "Open"
Pasul 10 : Dupa ce am inlocuit x.dff sau x.txd , depinde care a aparut , dam la "Edit" si apoi la "Find Next" pentru a gasi si cealanta parte care trebui inlocuita , iar la randul ei dam "Replace" dinou si ne ducem in calculator unde am descarcat/dezarhivat folderul cu skin-ul pe care vrem sa il bagam , dam odata click stanga pe si si apoi pe "Open"
Pasul 11 : Dupa ce am bagat mod-ul dam "File" si "Close"


Atentie !
Cand bagam un skin trebui sa nu fim in Sa:Mp
Trebui inlocuit .txd cu .txd si .dff cu .dff , daca inlocuim gresit ne va da Crash de fiecare data cand vedem acel skin .
Ca sa mearga un skin trebui sa aive numele potrivit pentru acel skin , exemplu : lsv1.txd si lsv1.dff trebuiesc inlocuite cu lsv1.txd si lsv1.dff
Sus In jos
 
Tutorial Instalare Skin-uri
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Doresc un Mod/Skin

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Mioveni RPG :: Anunturi / Diverse / Server updates :: Diverse :: Tutoriale | Skin-uri | Mod-uri - Sa:Mp-
Mergi direct la: